fbpx

O nás

Vědu s uměním kombinujeme už 10 let. Máme rádi vůni dřeva a hlavně to, že můžeme uchovat vzpomínky na okamžiky, které si zaslouží víc než pár sekund v tiskárně.

Členové týmu

Martin si od mala velmi rád hrál s LEGO kostkami. Stavěl větší a větší projekty, avšak velmi brzy mu došly kostičky. Proto začal své myšlenky vytvářet ze dřeva. Stavěl nejraději plachetnice a vesmírné lodě ze sirek. Nápady a kreativita však přerostly rychlost jeho rukou. Proto začal Martin ve škole, po večerech i o víkendech studovat automatizaci. 10 let se učil stavět výrobní stroje a dnes na těch svých vynálezech vyrábí obrázky do dřeva.

Miluška je naše nejnovější posila jinak mužského týmu. Má na starost marketing, strategii, kampaně a sociální sítě. Kromě toho zařizuje focení našich produktů i našich kluků. Podílí se však nejen organizačně, ale i umělecky. Jejím koníčkem je totiž kresba a malba. S Martinem se potkali právě kvůli tomu. Výsledkem byla úspěšná vernisáž, kde se jejich společné dílo vydražilo a peníze šly na dobrou věc.

Když byl Pavel malý, velmi rád třídil v taťkové dílně matice a šroubky. Nejraději míval matice M10, ale dokázal si vytvořit hezký vztah i k jiným maticím. S Martinem se poznal během studií strojírenství na vysoké škole. Pavel je dvorní konstruktér. Denně vysvětluje Martinovi, proč jsou jeho nápady nechytré a jak postavit stroj, který nejen funguje, ale vydrží desítky let.

Filip je náš učitel. Kromě toho, že je skvělý programátor, učí naše stroje pracovat samostatně. Díky němu už se naše stroje nebojí být samy v noci, a to i po zkouknutí hororového filmu. Filip se učí lozit po horách a má svoji vlastní školu hry na kytaru, kde učí lidi cítit melodii a šířit ji dále do světa. Filip vytváří systémy, díky kterým můžeme dodávat naše obrázky rychleji a zvládnout vyrobit i méně kvalitní fotografie s nízkým rozlišením.

Martinové jsou v týmu dva. Je to možná i díky tomu, že v roce 1990-91 dostával každý novorozenec jménem Martin, nebo Martina, balíček multivitaminů „Marťánci“ zdarma. V každém případě i tento Martin má rád práci se dřevem. Ve volných chvílích vyrábí ve své garážové dílničce dřevěné hračky pro malé děti. Martin je také zkušeným programátorem webových aplikací a vyvíjí simulace a predikce výroby, aby byly naše obrázky ještě hezčí.

Naše hodnoty

Nechceme vyrábět cokoliv, jakkoliv a zničit při tom svět.

Originální dárky

Vyrábíme dřevěné fotografie, umělecká díla a tématické dárky.

Věda a umění

Spolupracujeme s desítkami fotografů a umělců.

Vyprávíme příběhy

Uchováváme vzpomínky a pomáháme šířit radost a lásku.

Kvalita

Vybrané dřevo a pečlivá výroba zajistí krásný dárek.

Životní prostředí

Používáme obnovitelné materiály, které jsou plně recyklovatelné.

Vlastní technologie

Vyvíjíme vlastní výrobní technologii. Vše vyrobeno v ČR ve světové kvalitě.

Jurek Design v číslech

Slyšíte o nás poprvé? To se občas stává. Podívejte, co už máme za sebou.

Počet uměleckých děl

Počet vědeckých publikací

Počet vyrobených fotografií

Počet vyvinutých verzí stroje

Pořiďte si krásný dárek pro své nejbližší, nebo umělecké dílo do svého domova.